Zapraszamy na wernisaż wystawy „Teoria istnienia| Ewy Pohlke w ramach V. Festiwalu Mendelsohna | Piątek 23 października godz. 17.00 | CEIK

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Ewa Pohlke „Teoria istnienia”, w raach V. Festiwalu Mendelsohna. Wernisaż odbędzie się w piątek, 23 października o godz. 17.00.

W związku z sytuacją epidemiczną na wernisaż malarstwa Ewy Pohlke obowiązują zapisy w CEiIKu – telefonicznie pod numerem tel. 89 513 17 31, mailowo: sekretariat@ceik.eu lub stronę CEiIK na FB (wystawę może oglądać jednocześnie 15 osób).

„Nie można zostawiać świata takim, jaki jest” – powtarza za Januszem Korczakiem Ewa Pohlke, artystka malarka i animatorka działań kulturalnych o bogatym dorobku i wyjątkowym stylu, jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości olsztyńskiego świata kultury.

Ewa Pohlke to artystka malarka urodzona w Kętrzynie. Absolwentka Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, tkaniną eksperymentalną i fotografią. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych (m.in. Olsztyn, Warszawa, Kraków, Syców, Tykocin, Lipsk, Norymberga, Düsseldorf, Wilno, Kowno) oraz zbiorowych w Polsce i za granicą (Litwa, Białoruś, Rosja, Ukraina, Czechy, Belgia, Niemcy, Szwajcaria, Japonia, Afryka Południowa, Izrael, Armenia). Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie. Organizatorka wystaw, projektów artystycznych, plenerów, warsztatów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i dorosłych. Pracuje w Pałacu Młodzieży w Olsztynie jako nauczycielka malarstwa. Działa aktywnie w Stowarzyszeniu B’Jachad i w Stowarzyszeniu WK „Borussia”.

Nagrody i stypendia:
2008 – Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna za upowszechnianie i ochronę dziedzictwa kultury.
2009 – Stypendystka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
2010 – Nagroda Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury.

Artystyczne credo:
„Malarstwo jest dla mnie koniecznością i powołaniem. (…)
Mimo to sztuka nie jest moją religią. Najpierw jestem człowiekiem, potem malarzem.
Artysta nie może tworzyć, będąc oderwanym od życia.
Obraz musi być potrzebą i pragnieniem… Jestem, więc maluję. Kocham, maluję, więc jestem”.

Wystawa będzie prezentowana do końca listopada br.

Współfinansowanie Goethe-Institut w Warszawie.

 

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK