Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
SERIA: KRAJ-OBRAZY – Borussia Olsztyn
KRAJ_OBRAZY_logo_150_RGB
Seria wydawnicza KRAJ-OBRAZY prezentuje elementy i wyróżniki lokalnego krajobrazu, często podziwiane i budzące zachwyt, a wciąż nie do końca rozpoznane i „oswojone”. Poprzez odwołanie do materialnych śladów przeszłości, wzbogaca i uzupełnia wiedzę historyczną, uczy rozpoznawać, opisywać i ochraniać symbole minionych czasów.

 


Warmińskie kapliczki
Iwona Liżewska, Stanisław Kuprjaniuk

Rok wydania: 2012
Stron: 344
Oprawa: twarda
Format: 225×285
ISBN: 978-8389233-72-1

NAKŁAD WYCZERPANY
Cena detaliczna: 80 zł

warminski-kapliczki
Kapliczki na Warmii – swoisty fenomen w krajobrazie kulturowym Polski po raz pierwszy zostały opisane w tak całościowy sposób. Bogato ilustrowane „Warmińskie kapliczki” to już trzecia publikacja z serii „KRAJ-OBRAZY”. Książka podzielona jest na dwie części: pierwszą, poświęconą historii, typom architektonicznym, otoczeniu i wyposażeniu warmińskich kapliczek oraz drugą – zawierającą katalog 1333 obiektów wraz z dokumentacją fotograficzną i mapami. Szczegółowe opisy kapliczek warmińskich autorstwa Iwony Liżewskiej, historyk sztuki, wzbogacone są pięknymi fotografiami Stanisława Kuprjaniuka – historyka, fotografika i przewodnika regionalnego. Do publikacji dołączona jest również płyta CD z fotografiami wszystkich udokumentowanych kapliczek. Tak obszerny materiał to efekt dwunastoletnich inwentaryzacji i badań przeprowadzonych po to, by na zawsze utrwalić te niezwykłe dziedzictwo kulturowe na Warmii.

Mazurskie cmentarze. Symbole w krajobrazie
Tekla Żurkowska

Rok wydania: 2008
Stron: 159
Oprawa: twarda
Format: 285xs230
ISBN: 978-83-89233-53-0
Cena detaliczna: 45 zł | w czerwcu: 30 zł 

mazurskie-cmentarze
Książka o mazurskich cmentarzach, jednym z najbardziej charakterystycznych elementów ewangelickich Mazur. Zakładane na skraju wsi, wśród pól albo na leśnych polanach wyróżniały się atrakcyjnym położeniem i kompozycją. Dziś, pozbawione stałej opieki powoli zaczynają znikać z pejzażu. Ginie także pamięć o nich i o ludziach, którzy kiedyś zamieszkiwali te tereny. Książka jest pasjonującą przygodą odkrywania i czytania mazurskiego krajobrazu.

 

BACK