Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
WYSPA DZIECI – Borussia Olsztyn

„Wyspa dzieci” to międzynarodowy projekt edukacyjny z udziałem młodzieży z Polski, Ukrainy i Niemiec realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” od 1997 r.

Każdego roku w okresie wakacyjnym w ramach projektu docieramy do jednej z małych miejscowości na Warmii i Mazurach z ok. 30 – osobową grupą młodych ludzi z 3 krajów. Podczas 2-tygodniowego pobytu uczestnicy projektu przygotowują i prowadzą zajęcia i warsztaty dla uczniów szkoły, która jest gotowa użyczyć nam pomieszczenia do zakwaterowania i pracy. Młodzież uczestniczy również w cyklu warsztatów z zakresu edukacji międzykulturowej i obywatelskiej.

„Wyspa dzieci”, to projekt skierowany do:

– młodych ludzi z Polski, Ukrainy i Niemiec w wieku 18-26 lat, kreatywnych, otwartych na nowe znajomości i wyzwania oraz zmotywowanych do pracy na rzecz innych;

– dzieci i młodzieży ze szkoły, która gości uczestników projektu – to dla nich każdego dnia trwania projektu organizowane są ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu w towarzystwie młodzieży Ukrainy, Niemiec i całej Polski.

Projekt pozwala na budowanie dialogu społecznego i międzykulturowego, umożliwia współpracę pomiędzy młodzieżą z Polski, Ukrainy i Niemiec oraz wzmacnia uczestnictwo i kompetencje obywatelskie uczestników projektu. Podczas przygotowywania zajęć dla dzieci i udziału w warsztatach, uczestnicy projektu mogą poznawać się wzajemnie, zdobywać wiedzę o krajach i kulturach, z których pochodzą, wymieniać się doświadczeniami i budować trwałe relacje oparte na wspólnych przeżyciach i pracy.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE JEŻELI:

– masz 18-26 lat, chciałbyś zdobyć doświadczenie pracy w zespole międzynarodowym, nauczyć się planować własną pracę i realizować powierzone zadania, poznać swoich rówieśników z Ukrainy i Niemiec i dowiedzieć się więcej o ich kulturze, obyczajach i krajach;

– jesteś pracownikiem szkoły z małej miejscowości Warmii i Mazurach, która przyjmie na 2 tygodnie pod swój dach grupę 30 wolontariuszy.

PROJEKT WYSPA DZIECI JEST REALIZOWANY CYKLICZNIE NA PRZEŁOMIE LIPCA I SIERPNIA

Tegoroczna Wyspa Dzieci odbędzie się w dniach 23 lipca – 2 sierpnia. Realizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie ARKA z Olsztyna.

Koordynatorka: Zuzanna Chmielewska, Nr telefonu: +48 89 523 72 93, e-mail: zuzanna.chmielewska@borussia.pl

projekt “Wyspa dzieci” dofinansowuje ”Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”

Print

 

ZDJĘCIA Z WYSPY DZIECI

BACK