Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
„W Domu” – Wieczór z intencją | sobota, 16 grudnia 2023 r. godz. 17.00 | Dom Mendelsohna – Borussia Olsztyn

„W Domu” – Wieczór z intencją | sobota, 16 grudnia 2023 r. godz. 17.00 | Dom Mendelsohna

W tym roku mija 110 lat od powstania Bet Tahary – pierwszej realizacji Ericha Mendelsohna wzniesionej w jego rodzinnym Olsztynie. Od dokładnie 10 lat ten historyczny budynek, uratowany staraniem Borussii i nazywany Domem Mendelsohna – stał się miejscem pamięci, lecz także dyskusji i debat nad wyzwaniami współczesności. Ta historyczna przestrzeń służy dziś dialogowi i spotkaniu, gości ludzi różnych kultur i narodowości, otwartych na współpracę i twórcze działania – z kraju i zagranicy.

W tym jubileuszowym roku zapraszamy Borussian i Przyjaciół Borussii na spotkanie w Domu Mendelsohna, które odbędzie się pod hasłem „W Domu” – Wieczór z intencją. Naszymi gośćmi specjalnymi będą bracia Alexander i Siergiej Chivlowie – młodzi muzycy z Białorusi, tworzący duet „Accomusic”, którzy od kilku miesięcy mieszkają w Polsce. Wystąpią oni z recitalem akordeonowym pt. „W domu”.

Po występie muzycznym zapraszamy na warsztaty tworzenia kartek i ozdób świątecznych dla dzieci i dorosłych, które poprowadzi Ewa Pohlke.

Tegoroczne spotkanie chcemy dedykować tym, którzy – z różnych powodów – nie będą mogli spędzić świątecznego czasu „w domu”, ze swoimi bliskimi – a wśród nich ukraińskim żołnierzom, walczącym od niemal dwóch lat z rosyjską agresją. Dlatego zachęcamy, by uczestnicy naszego sobotniego spotkania przygotowali świąteczne kartki i ozdoby, z których część przekażemy ukraińskim żołnierzom walczącym w okolicach Charkowa i Bachmutu – zawiezie je nasz litewski przyjaciel, artysta fotografik Ričardas Grigas.

Osoby, które chciałyby się włączyć do zbiórki na rzecz ukraińskich żołnierzy zapraszamy do przyniesienia ze sobą w sobotę do Domu Mendelsohna: leków przeciwgrypowych i przeciwbólowych (np. Ibuprom, Gripex, Aspiryna, Polopiryna), opatrunków, bandaży zwykłych i elastycznych oraz zimowych wkładek do butów rozm. 45-46 (ocieplanych, wełnianych, termoizolacyjnych, filcowych). Zebrane rzeczy przekażemy Ričardasowi Grigasowi, który jeszcze w grudniu zawiezie je ukraińskim żołnierzom.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wstęp wolny

Partner spotkania: Goethe-Institut

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK