Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
Uroczysta inauguracja Festiwalu Mendelsohna | piątek 21.10. godz. 17.00 | Dom Mendelsohna – Borussia Olsztyn

Uroczysta inauguracja Festiwalu Mendelsohna | piątek 21.10. godz. 17.00 | Dom Mendelsohna

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację Festiwalu Mendelsohna w piątek, 21 października 2022 r. o godz. 17:00 w Domu Mendelsohna (ul. Zyndrama z Maszkowic 2, Olsztyn).

W programie wieczoru inauguracyjnego, po uroczystym otwarciu, znajdzie się odsłonięcie pracy „Erich Mendelsohn – tu i teraz”, przygotowanej przez uczniów Liceum Plastycznego im. E. Mendelsohna w Olsztynie pod kierunkiem olsztyńskiego artysty Bartka Świąteckiego.

Naszą uroczystość uświetni koncert litewskiego multiinstrumentalisty Sauliusa Petreikisa z zespołem. Petreikis jest uznanym na całym świecie kompozytorem i wykonawcą muzyki, która przełamuje granice między tradycyjnym folkiem a eksperymentalnymi gatunkami muzyki.

Zainicjowany przez olsztyńską „Borussię” Festiwal Mendelsohna tworzy przestrzeń do debat wokół aktualnych przemian kulturowych i społecznych w regionie, Polsce i Europie, promuje środowiska i działania obywatelskie, ukazując znaczenie twórczości architekta Ericha Mendelsohna oraz szerzej – wielokulturowego dziedzictwa regionu.

Festiwal Mendelsohna odbywa się dzięki wsparciu finansowemu: Goethe-Institut Warszawa, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacja im. Róży Luksemburg.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zapraszamy do udziału!

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK