Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
Wieczór Solidarności z Ukrainą w piątek 4 marca 17.00-20.00 w Domu Mendelsohna – Borussia Olsztyn

Wieczór Solidarności z Ukrainą w piątek 4 marca 17.00-20.00 w Domu Mendelsohna

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci atakiem na niepodległą Ukrainę. Wywołana przez putinowską Rosję wojna godzi w setki istnień ludzkich, zagraża naszym ukraińskim Przyjaciołom, Znajomym, naszym Partnerom i Sąsiadom w Europie.
To wojna, która godzi także w demokrację, w wartości humanistyczne, niweczy porozumienie i współpracę, zagraża pokojowi w Europie. Dziś „wszyscy jesteśmy Ukraińcami”, dziś myślami jesteśmy przy wszystkich naszych ukraińskich Sąsiadach.

Jako Borussia, jako aktywni obywatele i obywatelki chcemy okazać solidarność i pomoc przez wspólne DZIAŁANIE, tak jak robimy to od ponad 30 lat.

🇺🇦 Dlatego zapraszamy w piątek 4 marca w godz. 17.00-20.00 na „Wieczór Solidarności z Przyjaciółmi z Ukrainy”. Tego wieczora w Domu Mendelsohna wystąpią i głos zabiorą ludzie kultury: pisarze, poeci, muzycy, artyści, aktorzy – wszyscy, którzy w tych trudnych chwilach chcą i mogą wesprzeć naszych ukraińskich Przyjaciół.

🇺🇦 Swój udział w naszym wydarzeniu potwierdzili do tej pory:

Marta Andrzejczyk | Piotr Bałtroczyk ǀ Piotr Banaszek ǀ Marek Barański ǀ Tomasz Białkowski ǀ Biały Teatr ǀ Iwona Bolińska-Walendzik ǀ Tamara Bołdak-Janowska ǀ Kazimierz Brakoniecki ǀ Ania Broda z Przyjaciółmi ǀ Rodzina Burdalskich i Przyjaciele – Natalia Hasso-Agopsowicz ǀ Alicja Bykowska-Salczyńska | Bożena Chrostowska ǀ Czerwony Tulipan ǀ Czyści jak Łza ǀ Anna Drońska ǀ Rafał Gajewski ǀ Dariusz Górkiewicz ǀ Grzegorz Gromek ǀ Antek Grzybek ǀ Hitano ǀ HORPYNA ǀ Antoni Janowski ǀ Łukasz Jędrys ǀ Izabela Kościesza i Jarek Kordaczuk z Krzysztofem Zawiasem Zawistowskim ǀ Włodzimierz Kowalewski | Marcel Krueger (zaocznie) ǀ Jagna Polakowska ǀ Jarosław Poliwko ǀ Basia Raduszkiewicz ǀ Maria Rumińska ǀ Magdalena Izabella Sacha ǀ Mariusz Sieniewicz ǀ Piotr Siwecki ǀ Adam Mr Smo Smoczyński ǀ Łukasz Staniszewski ǀ Monika Stępień ǀ Paweł Strzelec ǀ Jacek Sztorc ǀ Robert Traba ǀ Krystian Trzaskowski ǀ Joanna Wilengowska

– naszą listę Gości, którzy wystąpią podczas „Wieczoru Solidarności z Przyjaciółmi z Ukrainy”, będziemy aktualizować na bieżąco.

🇺🇦 Podczas „Wieczoru Solidarności z Przyjaciółmi z Ukrainy” będziemy zbierać wśród publiczności darowizny na rzecz potrzebujących w Ukrainie – przekażemy je za pośrednictwem Związku Ukraińców w Polsce (Oddział w Olsztynie), który jest partnerem naszego wydarzenia.

🇺🇦 Do odwiedzenia Domu Mendelsohna i udziału w naszym wydarzeniu zapraszamy wszystkich mieszkańców Olsztyna gotowych wesprzeć datkami naszych Przyjaciół z Ukrainy.

🇺🇦 W czasie spotkania wspólnie z partnerami będziemy także informować o tym, jakie wsparcie jest najbardziej potrzebne. Będziemy również zbierać zgłoszenia od osób gotowych włączyć się w działania pomocowe na rzecz potrzebujących w Ukrainie.

#SolidarniZUkrainą

Dziękujemy za pomoc w organizacji nagłośnienia Tomkowi Markowi!

Motyw graficzny: Andrij Fil

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK