Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
„Lem. Życie nie z tej ziemi” – spotkanie literackie z udziałem Wojciecha Orlińskiego, piątek 10.12 godz. 17.00 – Borussia Olsztyn

„Lem. Życie nie z tej ziemi” – spotkanie literackie z udziałem Wojciecha Orlińskiego, piątek 10.12 godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie literackie „Lem. Życie nie z tej ziemi” z udziałem Wojciecha Orlińskiego, autora biografii Stanisława Lema.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Mendelsohna w piątek, 10 grudnia 2021 r. godz. 17.00 w Domu Mendelsohna i będzie transmitowane na żywo. Poprowadzi je olsztyńska dziennikarka Joanna Wilengowska.

Wojciech Orliński to dziennikarz, publicysta, pisarz. Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1997–2021 pracował w „Gazecie Wyborczej”. Stypendysta Instytutu Wiedzy o Człowieku w Wiedniu (2005). Od 2014 r. wykładowca na wydziale dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas, wcześniej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych. Prowadzi blog Ekskursje w dyskursie (ekskursje.pl). Od 2020 r. pracuje jako nauczyciel chemii.

Okazją do spotkania jest 100-lecie urodzin Lema. W Roku Lema chcemy zaprosić na spotkanie poświęcone jego biografii i twórczości z udziałem autora biografii „Lem. Życie nie z tej ziemi” (Wydawnictwo Czarne) i autorskiego wyboru listów „Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości” (Wydawnictwo Literackie).

Z uwagi na obecnie panujące obostrzenia oraz w związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, udział w spotkaniu stacjonarnym jest możliwy tylko na podstawie imiennych wejściówek – wyłącznie po otrzymaniu potwierdzenie od Organizatora.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu w Domu Mendelsohna prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/LhkXwwgexvoehHiV7
Link do zgłoszenia będzie dostępny do 9.12.

Spotkanie będzie jednocześnie transmitowane na żywo na fanpage’u Borussii i kanale YouTube Borussia Olsztyn.

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy do udziału!

******************************************************************
Festiwal Mendelsohna 2021
Organizatorzy: Fundacja „Borussia”, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”
Partnerzy: Stowarzyszenie B‘Jachad, Forum Dialogu Publicznego, Freunde der Borussia Olsztyn/Allenstein e.V., Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kolegium Europy Wschodniej, I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 14, Restauracja Staromiejska 2.0
Wsparcie finansowe: Goethe-Institut w Warszawie, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacja im. Róży Luksemburg

 

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK