„Nieuchronne” – rozmowa o stracie, która się na pewno zdarzy | Dom Mendelsohna, piątek 26.11.2021 godz. 17.30

Przeżywanie straty po odejściu bliskich jest najboleśniejszym doświadczeniem. Ale śmierć jest częścią życia. „Nieuchronne najpierw się po prostu zdarza. Nieuchronne – bo nie mamy na nic wpływu, nic do powiedzenia. (…) Śmierć – oj, nie lubimy tego słowa.” Kasia Jackowska-Enemuo, która napisała te słowa po śmierci swojej córki Naomi, będzie jednym z gości spotkania, które Fundacja Opcja Benedykta organizuje w piątek 26 listopada o godz. 17:30 w Domu Mendelsohna. Po spotkaniu zapraszamy na koncert „Nieuchronne”.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do czwartku, 26.11.2021 do godz. 15.00:
https://forms.gle/6vNo8smpjnvwQrs56
Spotkanie będzie również transmitowane:  fb.com/OpcjaBenedykta, tyniec.tv
Goście:
Anja Franczak – kulturoznawczyni, założycielka interdyscyplinarnej inicjatywy Instytut Dobrej Śmierci. Wolontariuszka w hospicjum i towarzyszka na ostatnim etapie życia.
Katarzyna Jackowska -Enemuo– antroplożka kultury, śpiewaczka, akordeonistka, zbieraczka i opowiadaczka historii. W 2020 roku w odpowiedzi na śmierć córki stworzyła projekt „Nieuchronne” z muzyką i opowieściami.  W 2021 roku ukazła się jej książka „Tkaczka chmur”.
Konrad Małys OSB – benedyktyn, rekolekcjonista, kierownik duchowy; przeor Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu. Prowadzi m.in. rekolekcje „Kryzys półmetku życia”, dla małżeństw i na temat twórczości Cypriana Kamila Norwida.
Edyta Skolmowska – dyrektorka Maltańskiego Centrum Pomocy w Barczewie; konsultantka wojewódzka w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej.
Prowadzenie: Alicja Kulik
 Po dyskusji odbędzie się  koncert: Nieuchronne
  • Katarzyna Jackowska-Enemuo: śpiew, akordeon
  • Jolanta Kossakowska: skrzypce, wiolonczela, śpiew
  • Gwidon Cybulski: ngoni, gitara, harmonijka ustna, śpiew
  • Mateusz Szemraj: oud, rubab, cymbały
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin
Wsparcie finansowe” Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Partner: WK Borussia Olsztyn
Organizator: Fundacja Opcja Benedykta
Uwaga! Ze względu na sytuację pandemiczną orgnizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia.

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK