„Obywatele – w trosce o byt i przyszłość Polski” – zapraszamy na spotkanie z prof. Adamem Bodnarem, sobota 20.11 godz. 19.00

Zapraszamy na spotkanie z prof. Adamem Bodnarem „Obywatele – w trosce o byt i przyszłość Polski”, które odbędzie się w ramach Festiwalu Mendelsohna w sobotę, 20 listopada 2021 r. godz. 19.00 w Domu Mendelsohna.

Prof. Adam Bodnar jest prawnikiem i nauczycielem akademickim, specjalistą w zakresie prawa konstytucyjnego i praw człowieka. Pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich VII kadencji. W latach 2010-2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon, ClientEarth Polska, Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy, Fundacją Batorego. W latach 2014–2015 członek Rady Dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur.

Autor i współautor wielu publikacji naukowych, w szczególności z zakresu praw człowieka. W ubiegłym roku ukazała się jego książka pt. „Obywatel PL”. Będzie ona punktem wyjścia do rozmowy o stanie polskiej demokracji i wyzwaniach, przed którymi jako obywatele stajemy w obliczu aktualnych problemów. Chcemy także podyskutować o tożsamości i historii, roli edukacji oraz o wizji państwa sprawiedliwego i praworządnego.
Spotkanie poprowadzi Aleksander Suhak.

Prosimy, aby w spotkaniu brały udział osoby zaszczepione przeciw COVID-19 lub posiadające negatywny wynik testu na COVID-19 nie później niż 24h przed wydarzeniem. Z uwagi na obecnie panujące obostrzenia oraz w związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, udział w spotkaniu stacjonarnym jest możliwy tylko na podstawie imiennych wejściówek – wyłącznie po otrzymaniu potwierdzenia od Organizatora.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu w Domu Mendelsohna prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/qLWJbDM2T3xNHubn9

Link do zgłoszenia będzie dostępny do 18.11. godz. 12.00

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie będzie jednocześnie transmitowane na żywo na fanpage’u Borussii i kanale YouTube Borussia Olsztyn pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=aO7a0OBC2wU

Zapraszamy do udziału!

******************************************************************
Festiwal Mendelsohna 2021

Organizatorzy: Fundacja „Borussia”, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”

Partnerzy: Stowarzyszenie B‘Jachad, Forum Dialogu Publicznego, Freunde der Borussia Olsztyn/Allenstein e.V., Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kolegium Europy Wschodniej, I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 14, Restauracja Staromiejska 2.0

Wsparcie finansowe: Goethe-Institut

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK