WHITE-RED-WHITE / WSTĘGA NADZIEI

Z niepokojem i smutkiem obserwujemy wydarzenia w Białorusi. Ze współczuciem i troską myślimy o wszystkich ofiarach politycznych represji. Podziwiamy odwagę i determinację Białorusinów.
Nie chcemy i nie możemy być obojętni. Chcemy symbolicznie wyrazić naszą solidarność z białoruskim narodem.
UWAGA ARTYŚCI!
Kontynuując idee NIGUNIM PROJECT,
we współpracy z Fundacją Borussia, zapraszamy was do udziału w nowym międzynarodowym projekcie „White – Red – White. WSTĘGA NADZIEI”
WSTĘGA NADZIEI to symbol solidarności artystów, wyraz naszego zaangażowania i wsparcia Białorusinów w ich pokojowym dążeniu do wolności i demokracji.
Do udziału w projekcie zapraszamy artystów z całego świata.
Regulamin projektu:
1. W projekcie może wziąć udział każdy artysta, który do dnia 12.02. 2021 r. prześle swoją pracę na podany niżej adres organizatora.
2. Uczestnicy projektu przekazują organizatorom prawo do wykorzystania swoich prac w celu propagowania idei projektu na różnych polach eksploatacji, a nadesłane prace przechodzą nieodpłatnie na własność organizatora.
3. Artysta przesyła max.3 prace na tkaninie formatu : 30cm x 30 cm. utrzymane w 2 kolorach : BIAŁYM i CZERWONYM.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru prac zakwalifikowanych do publicznej prezentacji.
5.Przesłanie pracy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
6. Praca może zostać wykonana w dowolnej technice: malarstwo, batik, patchwork, gobelin, technika mieszana itp Ważne, by tkanina NIE BYŁA OPRAWIONA i aby możliwe było jej zszycie z pracami innych artystów.
7. Wszystkie przesłane prace zostaną ułożone w jedną dużą kompozycję i ręcznie zszyte przez wolontariuszy, podczas specjalnego happeningu tak, by razem utworzyły wstęgę o szerokości 90 cm.
Długość wstęgi – naszego wspólnego dzieła – zależeć będzie od ilości prac nadesłanych na projekt.
8. Gotowa wstęga wraz z listą uczestniczących artystów zostanie zaprezentowana podczas wystawy w Olsztynie (w Centrum Dialogu Międzykulturowego Dom Mendelsohna), a następnie w innych miejscach publicznych oraz galeriach w Polsce i za granicą. Jej pierwsza prezentacja planowana jest 21.02.2021
9. Organizatorzy zobowiązują się do fotograficznej i filmowej dokumentacji projektu, która będzie prezentowana w formie fotorelacji online na stronie wydarzenia i stronie organizatora.
Planowane jest też wydanie katalogu.
10. Termin nadsyłania prac upływa 12.02. 2021 r.
Patronat BORUSSIA
Idea: Nigunim project
Kuratorzy projektu: E.Pohlke, G.Vaicys
Oprawa fotograficzna projektu: Paweł Strzelec
Organizator projektu: Fundacja „Borussia”
Adres organizatora projektu:
Fundacja „Borussia”
ul. Zyndrama z Maszkowic 2
10-133 Olsztyn

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK