Uczestnicy projektu: młodzież z Polski i z Niemiec (w tym młodzi uchodźcy i imigranci mieszkający obecnie w Lipsku). Wiek uczestników: 18-26 lat .
Podczas pobytu w Lipsku uczestnicy omówią doświadczenia swoich krajów związane z migracją i napływem do Europy uchodźców oraz wyzwania integracji międzykulturowej. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytania: Co oznacza przybyć jako obcy w nowe miejsce? Jak uchodźcy mogą włączyć się w kulturowe życie otoczenia, jak prezentować swój punkt widzenia? Jaka jest przyszłość miejsc kultury, które odpowiadają na potrzeby otoczenia i integrują grupy społeczne?
Działania z pogranicza polityk miejskich i sztuki będą się toczyć wokół konkretnego miejsca: dawnego „Kina Młodzieży” przy Eisenbahnstraße. Kino to, za sprawą inicjatywy obywatelskiej mieszkańców Lipska jest w fazie rewitalizacji. Uczestnicy projektu wspólnie z sąsiadami z dzielnicy, przedstawicielami NGO, Urzędu Rozwoju Miasta, grupami mieszkańców i mediami zaangażują się w proces dialogu społecznego, a z pomocą ekspertów i artystów przygotują i publicznie zaprezentują wizję ośrodka obywatelskiej kultury i integracji społecznej utworzonego w dawnym kinie.
Czas trwania projektu: 21 – 29 września 2017 r. (21.09 – wyjazd z Olsztyna; 29.09 – powrót do Olsztyna)
Wymagania wobec uczestników:
– wiek od 18 do 26 lat
– komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
– kreatywność, otwartość
Uczestnikom zapewniamy:
– zakwaterowanie wraz z wyżywieniem w Lipsku
– przejazd do Lipska i z powrotem
– ubezpieczenie
– spotkania i warsztaty z ekspertami i artystami z Polski i z Niemiec
Liczba miejsc dla uczestników z Polski: 10
Koszt udziału w projekcie wynosi 50 euro (ok. 200,00 zł)
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt:
e-mail: d.zlakowska.cieslak@borussia.pl,
tel.: 89 534 00 26
Zgłoszenia przyjmujemy do 31.07.2017
Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj: formularz_zgloszeniowy_Miasto_to_my!_pl