Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
II Aukcja Dzieł Sztuki WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA – Borussia Olsztyn

II Aukcja Dzieł Sztuki WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA

Fundacja „Borussia” i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” zapraszają na II Aukcję Dzieł Sztuki „WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA”.
Celem aukcji jest pozyskanie środków potrzebnych do odtworzenia oryginalnego oświetlenia wnętrz budynku.

2 kwietnia 2017 roku, godzina 16:00
Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA
Olsztyn, Ul. Zyndrama z Maszkowic 2

W programie aukcji:
Licytacja przekazanych prac
Minirecital gitarowy Krzysztofa Zawistowskiego

W roku 2016 Fundacja BORUSSIA zorganizowała międzynarodową aukcję dzieł sztuki „Więcej światła w Domu Mendelsohna”, której celem było pozyskanie środków potrzebnych do rekonstrukcji zabytkowego oświetlenia w Domu Mendelsohna. Dzięki wspaniałomyślności artystów oraz hojności darczyńców udało się zrekonstruować pierwsze 4 lampy zaprojektowane przez Ericha Mendelsohna. Celem tegorocznej aukcji jest zebranie środków niezbędnych do odtworzenie największej lampy, która oryginalnie podwieszona była pod wspaniałą, charakterystyczną kopułą, zwieńczającą salę główną budynku. W inicjatywę ponownie włączyli się najlepsi artyści z Olsztyna, z kraju i zagranicy.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia naszej inicjatywy!

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w aukcji, ale nie mogą być osobiście obecni, istnieje możliwość zlecenia licytacji z limitem lub licytacji przez telefon.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 89 523 72 93
Tutaj można pobrać ZLECENIE LICYTACJI

fb_gafika

Prace ofiarowane na aukcję:

Jerzy Wojciech Bielecki
Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Specjalizacja – grafika warsztatowa w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, ilustrację. Autor wielu wystaw indywidualnych, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na wystawach konkursowych. W 1984 otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Posiada odznakę Zasłużonego Działacza Kultury oraz odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. Wielokrotnie uczestniczył w ogólnopolskich i zagranicznych plenerach malarskich. Obecnie naucza rysunku i malarstwa młodzież i dorosłych.

Praca przekazana na aukcję: „ Pola za polami”; akwarela; 30 x 42 cm – 1
01_Bielecki

Małgorzata Bojarska-Waszczuk
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2012 r. uzyskała stopień doktora w zakresie sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową. W 2007 r. została wyróżniona Stypendium Rady Miasta Olsztyna i Stypendium Artystycznym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2011 r. roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Praca ofiarowana na aukcję: „Nie spodziewaj się niczego, nawet drapieżnika w czarnym zmierzchu…”; techn. metalowa, mieszana; 43,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout); z oprawą 70 x 50 cm – 2

AUTOR/AUTHOR: MALGORZATA BOJARSKA- WASZCZUK TYTUL/TITLE "Nie spodziewaj sie niczego, nawet drapieznika w czarnym zmierzchu", 1996, techn. metalowa mieszana, 43,5x32 cm.
AUTOR/AUTHOR: MALGORZATA BOJARSKA- WASZCZUK TYTUL/TITLE „Nie spodziewaj sie niczego, nawet drapieznika w czarnym zmierzchu”, 1996, techn. metalowa mieszana, 43,5×32 cm.

Iwona Bolińska-Walendzik
Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2012 r. doktor sztuk plastycznych. Pasjonuje się batikiem. Organizatorka projektów artystycznych, warsztatów i imprez kulturalnych oraz kuratorka wystaw. Jest autorką ponad czterdziestu prezentacji indywidualnych. Stypendystka Miasta Olsztyna w latach 2003 i 2005 oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2008 roku. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Olsztyna za całokształt pracy twórczej.

Praca ofiarowana na aukcję: Paw; 2017; batik; 45 x 60 cm – 3
03_bolińska

Adam Cieślak
Absolwent rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego i dr. hab. Krzysztofa Mazura. Zajmuje się zarówno rzeźbą figuratywną, jak i konceptualną. W swojej twórczości koncentruje się na zagadnieniach kompozycyjnych wynikających z analizy materiału, obserwacji przyrody oraz psychologii widzenia. Nauczyciel w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Stypendysta Miasta Olsztyna (2015 r.). Należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki” oraz Stowarzyszenia „Sztuka i Środowisko”.
Praca ofiarowana na aukcję: 29,5/19,5/5/2015; 2015; blacha i drewno; 25,5 x 19,5 cm -4.
04_cieślak

Agnieszka Ciszewska
Absolwentka Wydziału Sztuki UWM, mieszka i pracuje w Olsztynie. Laureatka nagród i wyróżnień, między innymi prezentacja cyfrowa w Galerii Saatchi, Londyn (2013), nagrody portalu ArtSlant w kategorii rysunek oraz nowe media (2013-2015). Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych, między innymi Galeria Scena X, Olsztyn (2016,2015), IX Olsztyńskie Biennale Sztuki (2015), Prezentacja Kolekcji Sztuki Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (2011).

Praca ofiarowana na aukcję: z cyklu „Jednorożce – 2”; rysunek cyfrowy, fine art print, 4/10, sygnowany; 42 x 30 cm (w tym 2 cm biała ramka) – 5
05_ciszewska

Audronė Dambrauskienė

Ukończyła studia w Wileńskiej Akademii Sztuki na wydziale rzeźby. Swoje prace prezentowała na wystawach na Litwie i w całej Europie.
Ceramiczne rzeźby Audrone przypominają stare rytualne i plemienne rzeźby afrykańskie.

Prace ofiarowane na aukcję: 2 rzeźby ceramiczne z cyklu: „Twarze kamienia”;
„3 twarze”; 2014; rzeźba ceramiczna; 30 cm wys.; – 6
07_dambrauskiene

„Głowa”; 2014; rzeźba ceramiczna; 39 cm wys.; – 7
06b_dombrosuskiene

Jan Jakowicki
Z zawodu jest ekonomistą. Robieniem zdjęć zajmuje się od 1974 roku. Interesuje się fotografią kreacyjną, interpretującą zjawiska uniwersalne. Najbardziej ceni wywoływane przez nią emocje. Autor sześciu wystaw indywidualnych. Ostatnio: Ich portret i Ich portret I.

Praca ofiarowana na aukcję: „Panta Rhei – gra żywiołów”; pixelografia barwna, wydruk pigmentowy na papierze matowym z oprawą; 2017; 60 x 60 cm – 8
08_Jakowicki

Barbara Lis-Romańczukowa
Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Uprawia medalierstwo, rysunek, grafikę i balir (technika papierowych reliefów).
Autorka wystaw indywidualnych oraz pokazów sztuki polskiej w kraju i zagranicą.
Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Praca ofiarowana na aukcję: „W oknie”; 2016; algrafia w passepartout; 29 x 39 cm -9.
09_Lis-Romańczukowa

Anna (Łukacz) Grochowska
Ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (specjalizacje: grafika warsztatowa- techniki metalowe w pracowni dr Małgorzaty Chomicz i malarstwo w pracowni prof. Stanisława Andrzejewskiego), a także studia inżynierskie z architektury krajobrazu. Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Należy do stowarzyszenia „Areszt Sztuki”. Mieszka i tworzy w Olsztynie. Stypendystka Prezydenta Olsztyna w 2003r.

Praca ofiarowana na aukcję: „Spotkania”; 2016; grafika: sucha igła; 21 x 29,5 cm – 10.
10_łukacz

Raimundas Majuskas
Ukończył studia w Litewskim Instytucie Sztuki. Swoje prace prezentował na wystawach na Litwie i na całym świecie. Tworzy barwne dynamiczne pejzaże i portrety, które stylistycznie i kolorystycznie bliskie są malarstwu najsłynniejszych impresjonistów.
Praca przekazana na aukcję: ,,W środku dnia nad Niemnem”; 2012-2016; obraz: olej na płótnie; 65 x8 0 cm – 11.
11_majauskas

Julia Michalak
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom otrzymała w 2006 roku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Zajmuje się projektowaniem architektury wnętrz oraz projektowaniem graficznym.

Praca ofiarowana na aukcję: „Brzózki”; 2016; grafika cyfrowa; 42 x 32 cm (w świetle) z oprawą 55,5 x 45,0 cm – 12.
12_Michalak

Marcelina Mikułowska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pasjonuje się przestrzenią miejską. W latach 2007-2012 stworzyła serię rysunków „Olsztyn-Tożsamość” będącą architektoniczno-plastyczną dokumentacją Olsztyna. Prace z tej serii były wystawiane na dziedzińcu olsztyńskiego zamku, w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie oraz w przestrzeni miejskiej.

Praca ofiarowana na aukcję: „Centrum Olsztyna jeszcze przed tramwajami”; 2012; druk limitowany rysunku; 150 x 49 cm– 13
13_mikułowska

Ewa Plichta
Absolwentka grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 90. była prezesem olsztyńskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, kolażem oraz projektuje drobną grafikę wydawniczą. Przez wielu lat wykładała rysunek i malarstwo w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych, bierze udział we wszystkich zbiorowych pokazach środowiska.

Praca ofiarowana na aukcję: „Deszczowy dzień”; 2016; akryl na płótnie; 50 x 0 cm – 14.
14_plichta

Eva Pohlke
Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem , tkaniną eksperymentalną, rzeźbą, kolażem i fotografią. Nauczycielka arteterapii i malarstwa. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyna za upowszechnianie i ochronę Dziedzictwa Kultury oraz Nagrody Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego w dziedzinie kultury. Stypendystka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko Mazurskiego. Działa aktywnie w Stowarzyszeniu na rzecz Kultury Żydowskiej B`Jachad i Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa Borussia w Olsztynie.

Praca ofiarowana na aukcje: Dyptyk PUSTYNNY; 2016; akryl, olej, piasek z pustyni Negew / na płótnie; 40 x 40 ,40 x 40 – 15
15b_pohlke

Andrzej Popiel
Absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Haliny Chrostowskiej w 1977 r. Stypendysta Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Rządu Francuskiego i Rietvelt Academie w Amsterdamie. Uczestnik w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.
W 2012 r. otrzymał tytuł doktora habilitowanego na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Zajmuje się grafiką i malarstwem. Wykłada w Kolegium Nauczycielskim w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na wydziale Sztuk Pięknych w Olsztynie.

Praca ofiarowana na aukcję: „W cieniu miłości”; 2010; linoryt; 55,5 x 50 cm – 16.
16_popiel

Mirosława Smerek –Bielecka
Studiowała malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Wielokrotnie reprezentowała środowisko olsztyńskie na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Paryżu. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w 1984 r. W 2002 otrzymała Stypendium Rady Miasta Olsztyna. Brała udział w kilkudziesięciu plenerach malarskich w kraju i za granicą. W 2009 otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, w 2014 odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Od ponad 30 lat prowadzi działalność pedagogiczną.

Praca ofiarowana na aukcję: „Para na wyspie”; olej/płyta ; 30 x 40 cm – 17.
17_smerek-bielecka

Jacek Sztorc
Fotografuje od ponad czterdziestu lat. Pejzaż należy do głównego kręgu jego zainteresowań fotograficznych. W ostatnich latach brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych. Olsztynianin od urodzenia.

Praca ofiarowana na aukcję: „Bez tytułu”; 2008; fotografia, wydruk; 40 x 60, 50 x 70 cm – 18
18_sztorc

Gintautas Vaicys
Absolwent wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Malarz i fotograf, organizator wystaw i plenerów malarskich, nauczyciel sztuki.
Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 1992 roku stypendysta niemieckiego miasta Lippe. W latach 2005 i 2006 otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury Litwy. Prezes Litewskiego Związku Artystów Plastyków (Oddział w Kownie)

Praca ofiarowana na aukcję: „Powrót do domu”; 2012; obraz akrylowy na płótnie; 50 x 40 cm – 19
19_Vaicys

Wiesław Wachowski
Absolwent grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem. Wykonuje instalacje, obiekty, pokazy autorskie. Stypendysta Rady Miasta Olsztyna w latach 2001 i 2004.
W 2005 roku otrzymał nagrodę artystyczną Prezydenta Miasta Olsztyna. W roku 2008 został uhonorowany nagrodą im. Hieronima Skurpskiego w dziedzinie twórczości plastycznej. Stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Praca ofiarowana na aukcję: „Żywe i martwe w słońcu”; 2016; olej na płótnie; 50 x 60 cm – 20.
20_w.wachowski

Jerzy Waluga
Urodzony w Warszawie. Od 65 lat mieszka w Olsztynie – tu odbył studia wyższe i przez kilkadziesiąt lat pracował w Instytucie Rybactwa Śródlądowego, gdzie rozpoczął swoją przygodę z fotografią, początkowo naukową. Jednocześnie dokumentował zmieniające się miasto i region. Autor ok. 100 tysięcy fotografii przedstawiających woj. warmińsko-mazurskie – głównie Olsztyn. Autor i współorganizator licznych wystaw fotograficznych. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta.

Książka ofiarowana na aukcję: album fotograficzny „Olsztyn”; 2015 – 21.
21_Waluga

Ewa Żuk-Michalak
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymała w 1978 roku ze specjalizacją Grafika Artystyczna. W latach 1992-2008 pracowała w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie prowadząc zajęcia z Rysunku i Malarstwa oraz Podstaw Projektowania. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym oraz pedagogiką artystyczną.

Praca ofiarowana na aukcję: „Zagajnik”; 2015; pastel z oprawą; 56 x 41,5 cm (w świetle), z oprawą 70 x 55,5 cm – 22.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mariola Paulina Żylińska-Jestadt
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. zw. Wojciecha Sadleya. Upra¬wia twórczość w zakresie malarstwa, tkaniny i rysunku. Brała udział w wielu wystawach zbioro¬wych i indywidualnych. Wybrane nagrody i wyróżnie¬nia: III – Olsztyńskie Biennale Plastyki ‘O Medal Prezydenta’, BWA Olsztyn; nagroda Radia Olsztyn – 2003 rok. Stypendystka Marszałka Wojewódz¬twa Warmińsko-Mazurskiego w 2008 r. W 2011 roku nagroda Marszałka Wojewódz¬twa ‘Laur Najlepszym z Najlepszych’ w dziedzinie Sztu¬ka i Literatura za rok 2010.

Praca ofiarowana na aukcję: „Fioletowy pejzaż”; 2016; akryl werniksowany; 50 x 70 cm – 23.
23_zylinska

Regulamin II Aukcji Dzieł Sztuki WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA
Regulamin II Aukcji Dzieł Sztuki

Who is Dominika Zlakowska-Cieslak

You need update your bio: Edit your profile

BACK