Wolontariat w Niemczech

Jeśli chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą, interesujesz się pracą międzynarodowej organizacji oraz chcesz poznać język niemiecki, to ubiegaj się o wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Poczdamie!

Szukamy…
… osoby w wieku 18-26 lat, mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym.
Znajomość języka niemieckiego nie jest warunkiem koniecznym, ale jest mile widziana.

Twoje zadania
Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji biura Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i przejmiesz zadania, polegające m.in. na wspieraniu pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.).
Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z biura warszawskiego PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt! Służba wolontariacka wynosi 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi …
… będziesz mógł/mogła wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli Ci zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będziesz mógł/mogła planować swój dalszy rozwój zawodowy i osobisty z innej perspektywy.

Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie, królestwie ogrodów, pałaców i jezior. Przy okazji poznasz to wspaniałe miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić. Możesz zamieszkać w mieszkaniu gościnnym w biurze PNWM oraz uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwracamy koszty dojazdów). Na swoje utrzymanie otrzymasz dofinansowanie na wyżywienie i kieszonkowe. Będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie. Jako wolontariusz będziesz również uczestniczyć w seminariach dla międzynarodowych wolontariuszy, organizowanych przez organizację koordynującą „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.

Zespół, do którego dołączysz …
… jest międzynarodowy. W pracy posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Będąc z nami możesz liczyć na wsparcie zarówno ze strony mentora, który będzie Ci towarzyszył, jak i innych współpracowników.

Od czego zacząć?
Aby zostać wolontariuszem za granicą potrzebujesz organizacji wysyłającej oraz koordynującej. PNWM współpracuje z Fundacją „Borussia” z Olsztyna http://www.borussia.pl po stronie polskiej oraz „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ http://www.freiwilligendienst.de/ po stronie niemieckiej. To te organizacje zajmują się bezpośrednio rekrutacją i u nich możesz uzyskać dodatkowe informacje.
Możesz także skontaktować się bezpośrednio z obecnym wolontariuszem, Kevinem Kiragą tel.: +49 331 284 79 15 e-mail: kevin.kiraga@dpjw.org, który chętnie odpowie na Twoje pytania i opowie, jak wygląda wolontariat w praktyce.
Kolejny rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2015 roku i trwa 12 miesięcy. W wakacje w Polsce i w Niemczech odbywają się przygotowania do wolontariatu.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana to …
do 30 maja 2015 skontaktuj się z Fundacją „Borussia” i prześlij na poniższy adres swoje CV oraz list motywacyjny:
Kornelia Kurowska
Fundacja „BORUSSIA”
DOM MENDELSOHNA
ul. Zyndrama z Maszkowic 2
10-133 Olsztyn
e-mail:  wolontariat@borussia.pl
tel. +48 89 523 72 93

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK