KONCERT CHÓRU COLLEGIUM JUVENUM – MUZYKA DIALOGU

W czwartek 23 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy do Domu Mendelsohna na koncert chóru Collegium Juvenum pt. MUZYKA DIALOGU. Dyrygent: Joanna Muśko.
W programie muzyka sakralna kościoła wschodniego i zachodniego oraz utwory świeckie. Usłyszymy m.in. kompozycje Pawła Czesnkowa, Alfreda Schnittke, Wacława z Szmotuł, Mortena Lauridsena, Michaela Engelhardta, Marcina Wawruka i György Orbána.
Chór Collegium Juvenum działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie i skupia głównie młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 2 im. K. I. Gałczyńskiego. Zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy Joanny Muśko, która do dziś pełni funkcję dyrygenta i opiekuna chóru.
Przez 10 lat działalności chór koncertował ponad 250 razy. Uświetniał oficjalne uroczystości, brał udział w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach chóralnych, zdobywając wiele nagród, uzyskując najwyższe miejsca, specjalne wyróżnienia i nagrody Grand Prix. Wśród sukcesów chóru należy wspomnieć o dwóch złotych medalach na 40 International Festival of Songs w Olomouc (Czechy), trzech Złotych Dyplomach, nagrodzie indywidualnej dla dyrygent Joanny Muśko oraz GRAND PRIX 9 Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT 2013, a także Pierwszej Nagrodzie Europejskiej na Concours Européen de Chant Choral Luxembourg 2014. W grudniu 2013 roku chór odebrał tytuł „Talent Roku”, przyznany przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie.
Joanna Muśko – chórmistrz, dyrygent, emisjonista, pedagog. Jest założycielką, dyrygentką i kierownikiem artystycznym młodzieżowego chóru Collegium Juvenum. Pod jej dyrekcją chór wielokrotnie uświetniał oficjalne uroczystości miejskie, kuratoryjne i akademickie, brał udział w radiowych i telewizyjnych nagraniach, a także nieprzerwanie koncertuje i uczestniczy w polskich i zagranicznych konkursach i festiwalach, zdobywając najwyższe miejsca i nagrody.
Za wybitną pracę dydaktyczno-wychowawczą była wielokrotnie uhonorowana nagrodami dyrektorów placówek edukacyjnych, z którymi związana była zawodowo. W 2010 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyn Piotra Grzymowicza, a w roku 2011 nagrodę Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W roku 2013 uhonorowana została prestiżową nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Zapraszamy!

Wsparcie finansowe: Goethe-Institut

Who is Dominika Zlakowska-Cieslak

You need update your bio: Edit your profile

Dodaj komentarz

BACK