Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
Aukcja Dzieł Sztuki „WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA”. – Borussia Olsztyn

Aukcja Dzieł Sztuki „WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA”.

Fundacja „Borussia” i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” zapraszają na Aukcję Dzieł Sztuki „WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA”.Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na rekonstrukcję zabytkowego oświetlenia wnętrz budynku.

2 kwietnia 2016 roku, godzina 16:00, Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA, Olsztyn, Ul. Zyndrama z Maszkowic 2

Patronat medialny:

Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn, TVP Olsztyn


Prace ofiarowane na aukcję: KLIKAJĄC W OBRAZKI MOŻNA POWIĘKSZYĆ PRACE

01_bobrowski

1. „Ptasiory”, 2005, laserografia, 29/19,5 cm (w świetle passe-partout) 

Zygmunt Bobrowski – Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Warszawie. Dyplom w 1960 r. w pracowni ilustracji książek prof. Jana Marcina Szancera. Działalność w dziedzinie grafiki książkowej, grafiki reklamowej w wydawnictwach” „Nasza Księgarnia”, „Ruch”, „Hachette”, „Agpol”, „Centrala Wynajmu Filmów”, „Krajowe Wydawnictwo Czasopism”, „Wydawnictwo Radia i Telewizji”.


 

02_bojarska

2. „Nie ma pojednania”, 2007, rys. tusz, akwarela, 36,5×27 cm (w świetle passe-partout) .

Małgorzata Bojarska-Waszczuk – Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2012 uzyskała stopień doktora w zakresie sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową. W 2007 r. wyróżniona Stypendium Rady Miasta Olsztyn i Stypendium Artystycznym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2011 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

03_bolinska

3. „We dwoje w błękicie”, 2014 r., batik, 30×40 cm.

Iwona Bolińska-Walendzik – Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktor sztuk plastycznych od 2012 roku. Pasjonuje się batikiem. Organizatorka projektów artystycznych, warsztatów i imprez kulturalnych oraz kuratorka wystaw. Jest autorką ponad czterdziestu prezentacji indywidualnych. Stypendystka Miasta Olsztyna w 2003 i 2005 r. oraz Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego w 2008 r.  Laureatka wielu nagród i wyróżnień. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Olsztyna za całokształt pracy twórczej.


04_milowicz

4. „Gietrzwałd” , 2016, akwarela i piórko, grafika, kopia nr 2 , druk woskowy na papierze, 21/30cm .

Elżbieta Bonicka-Milowicz – Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP ) w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 1982 roku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Projektuje wnętrza, maluje i rysuje. Uczestniczyła w wielu wystawach polskich i zagranicznych. W 2003 r. związała się z grupą artystyczną „Try’kot” oraz „Eu Art. Museum”, a od 2005 r. z artystycznym warmińsko-mazurskim Stowarzyszeniem „Areszt Sztuki” . W 2008 r. za działalność artystyczną, otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna. W 2012 r. otrzymała medal-Zasłużony dla Kultury Polskiej, od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

05_cieslak

5. „Spotkanie”, 2013/2014, technika mieszana, 31/41,5/7,5 cm.

Adam Cieślak – Absolwent rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego i dr. hab. Krzysztofa Mazura. Zajmuje się zarówno rzeźbą figuratywną, jak i konceptualną. W swojej twórczości koncentruje się na zagadnieniach kompozycyjnych wynikających z analizy materiału, obserwacji przyrody oraz psychologii widzenia. Nauczyciel w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Stypendysta Miasta Olsztyna (2015 r.). Należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki” oraz Stowarzyszenia „Sztuka i Środowisko”.


06_dzieszkiewicz

6. Praga”, 2014, akwamezzotinta 2/20

Wojtek Dzieszkiewicz –Studia artystyczne pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom magisterski z wyróżnieniem obronił w pracowni druku wklęsłego pod kierunkiem dr hab. Aleksandra Woźniaka. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora UWM za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. Zajmuje się głownie grafiką warsztatową i rysunkiem. Specjalizuje się w akwaforcie, akwatincie i akwamezzotincie. Głównym motywem prac artysty jest zabudowa i architektura miejska. Laureat Złotego medalu Kapituły Okrągłego Obrazu w 40 przeglądzie grafiki w Mediolanie. 6 wyróżnienie w Biennale di Grafica Contemporanea w Perugii. Laureat I miejsca w IX Biennale o Medal Prezydenta Olsztyn.


07_grochowska

 7. „Horyzont XI”, 2014, olej na desce, 60×50 cm.

Anna (Łukacz) Grochowska – Ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie (specjalizacje: grafika warsztatowa- techniki metalowe w pracowni dr Małgorzaty Chomicz i malarstwo w pracowni prof. Stanisława Andrzejewskiego), a także studia inżynierskie z architektury krajobrazu. Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Należy do stowarzyszenia „Areszt Sztuki”. Mieszka i tworzy w Olsztynie. Stypendystka Prezydenta Olsztyna w 2003r.


08_Held  09_Held

8. „Chaise 2”, 2013, olej na płótnie, 40/40 cm       9.„Chaise 4”, 2013, olej na płótnie, 40/40 cm

Ewa Held/Francja – Urodziła się w Warszawie. W 1968 roku wyjechała z Polski do Francji. Mieszka i pracuje w Paryżu. Z wykształcenia socjolog i architekt. Zajmuje się malarstwem, ilustratorstwem i projektowaniem graficznym. Od lat dziewięćdziesiątych te dwa nurty: pracy zawodowej i twórczości malarskiej zaczęły płynąć równolegle. Uczestniczka wielu wystaw oraz projektów artystycznych we Francji i w Polsce.


 

010_jaskolska

10.  „Pałac Saski w Warszawie”, 2015, akryl na płótnie, 50×50 cm

Wioletta Jaskólska – Studiowała na Wydziale Artystycznym WSP w Olsztynie oraz Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.  Doktorat i habilitacja na Wydziale Malarstwa Akademii w Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1997 należy do ZPAP w Olsztynie. Pracuje w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na stanowisku profesora w Instytucie Sztuk Pięknych.


11_lis_romanczukowa

11.  „W oknie”, 2016, balir, w świetle passe-partout, 29/39 cm.

Barbara Lis-Romańczukowa – Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Uprawia medalierstwo, rysunek, grafikę i balir (technika papierowych reliefów). Autorka wystaw indywidualnych, oraz pokazów sztuki polskiej w kraju i zagranicą. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.


012_mikalauskas

12.  „Pejzaż”, 2010, grafika, technika mieszana 20×20 cm.

Evaldas Mikalauskis/Litwa – Ukończył studia na wydziale grafiki w Państwowej Akademii Sztuki w Wilnie. Zajmuje się grafiką warsztatową. Nauczyciel akademicki, członek Litewskiego Związku Artystów. Jest organizatorem Biennale Grafiki w Kaunas /Kowno. Uczestnik wielu wystaw na Litwie i na całym świecie.


 

013_mikulowska

13.  „Ulica Dąbrowszczaków”, 2012, rysunek z serii „Olsztyn-Tożsamość”, 120/40 cm.

Marcelina Mikułowska Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, artystka i projektantka.  Od zawsze pasjonowała się przestrzenią miejską. W latach 2007-2012 stworzyła serię rysunków „Olsztyn-Tożsamość” będącą architektoniczno-plastyczną dokumentacją Olsztyna. Prace z serii były wystawiane na dziedzińcu olsztyńskiego zamku, w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie oraz w przestrzeni miejskiej.


 

014_pasik

14.  „W rozkwicie”, 1997 , olej, płótno, średnica 106 cm

Wiesława Pasik – Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu – malarstwo w pracowni profesor Marii Dawskiej, grafikę w pracowni profesora Stanisława Dawskiego. Dyplom uzyskała w 1968 r. Uprawia malarstwo, rysunek, collage i grafikę użytkową. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych. Uczestniczyła w prezentacjach polskiego malarstwa w Anglii, Francji, Bułgarii, Niemczech i na Węgrzech.


015_Petrauskas

15. „Wiara”, z cyklu ODBICIE, 2012, rzeźba z metalu i kamienia/polerowana stal, granit,  40 cm.

Marijus Petrauskas/Litwa – Ukończył studia w Państwowej Akademii Sztuki w Wilnie na wydziale rzeźby. Od 1988 r należy do Litewskiego Związku Artystów. Zajmuje się rzeźbą, ceramiką, malarstwem, fotografią, grafiką , projektowaniem graficznym , projektowaniem wnętrz i jubilerstwem. Uczestnik wielu międzynarodowych projektów artystycznych i plenerów rzeźbiarskich. Wyróżniany i nagradzany w licznych konkursach rzeźbiarskich.


 

016_plichta

16. „Leśna droga” 2013/2014, akryl na płótnie, 60×90 cm

Ewa Plichta – Absolwentka grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 90. była prezesem olsztyńskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, kolażem oraz projektuje drobną grafikę wydawniczą. Od wielu lat wykłada rysunek i malarstwo w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych, bierze udział we wszystkich zbiorowych pokazach środowiska.


017_pohlke

17. „Tałes Dawida”, akryl na płótnie, 100 x 80 cm

018_pohlke

18. „EXODUS albo WYJŚCIE Z EGIPTU”, 2015, olej na płótnie , 50×70 cm

Eva Pohlke – Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem , tkaniną eksperymentalną ,rzeźbą, kolażem i fotografią. Nauczycielka arteterapii i malarstwa. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Laureatka Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna za upowszechnianie i ochronę Dziedzictwa Kultury (2009 r.) oraz Nagroda Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego w dziedzinie kultury (2010 r.). Stypendystka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko Mazurskiego (2009 r.). Działa aktywnie w Stowarzyszeniu na rzecz Kultury Żydowskiej B`Jachad i Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa Borussia w Olsztynie.


019_vaicys

19.  ,,Błękitny list –z dedykacją dla E.Mendelsohna ‘’, akryl, 80×80 cm

Gintautas Vaičys/Litwa – Absolwent wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Malarz i fotograf, organizator wystaw i plenerów malarskich, nauczyciel sztuki. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. 1992-stypendysta niemieckiego miasta Lippe. 2005-2006-stypendysta Ministerstwa Kultury Litwy. Prezes Litewskiego Związku Artystów Plastyków ( Oddział w Kownie).


 

020_wachowski

20. „Pažaislis”, 2011, olej na płótnie, 50/70 cm

Wiesław Wachowski – Absolwent grafiki warsztatowej. na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem. Wykonuje instalacje, obiekty, pokazy autorskie. Mieszka i pracuje w Olsztynie. Stypendysta Rady Miasta Olsztyna w 2001 i 2004 roku. W roku 2005 otrzymał nagrodę artystyczną Prezydenta Miasta Olsztyn. W roku 2008 został uhonorowany nagrodą im. Hieronima Skurpskiego w dziedzinie twórczości plastycznej. Stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.


021_waszczuk

21.  2015, fotografia, wydruk cyfrowy, 30×45 cm

Tomasz Waszczuk – Z wykształcenia jest inżynierem ochrony środowiska. Podczas studiów publikował w lokalnych dziennikach i periodykach ogólnopolskich. 20 lat fotografował etatowo w „Gazecie Wyborczej”. Od listopada 2012 jest fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej. Jest laureatem Nagrody Marszałka Województwa „Laur Najlepszy z Najlepszych” i Nagrody Rady Miasta Olsztyna w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Jego zdjęcia nagradzano w wielu konkursach, między innymi w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej i Konkursie Fotografii Prasowej Polski Północnej. Jest laureatem I Nagrody Grand Press Photo.


 

022_wiatr

22. „Szofar”, 2005, akwaforta , 30×19 cm (w świetle passe-partout)

023_wiatr

23. „Przedborska 14”, akwaforta – akwatinta, 15×19,7 cm (w świetle passe-partout)

Zdzisław Wiatr – Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i na Wydziale Grafiki w Katowicach. W latach 1986-87 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych, Akademii im. J. Długosza w Częstochowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Współpracował z miesięcznikiem ,,Res Publica” oraz z Oficyną Wydawniczą „Errata” w Warszawie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem, ilustracją. Zrealizował 30 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

REGULAMIN:

regulamin

Who is Marcelina

You need update your bio: Edit your profile

BACK