„Warmia landmarks- Kompozycje krajobrazu”.

W dniach od 7 do 20 września 2014 r. Fundacja „Borussia” wspólnie ze Stowarzyszeniem Freunde der Borussia Olsztyn/Allensteine.V. z Lipska oraz Litewskim Związkiem Artystów, oddział Kowno gościła w Olsztynie uczestników międzynarodowego projektu artystycznego „Warmia landmarks- Kompozycje krajobrazu”.

W trakcie dwutygodniowych warsztatów, studenci aktorstwa, śpiewu, muzyki i plastyki z Litwy, Niemiec oraz Polski zainspirowani wyjątkowymi miejscami w historii regionu, wspólnie z doświadczonymi wykładowcami przygotowywali przedstawienie z elementami muzyki, śpiewu, sztuk plastycznych oraz performance’u.

Mieszkańcy Olsztyna mogli włączyć się w tworzenie tego niezwykłego spektaklu uczestnicząc w prowadzonej przez Fundację „Borussia” zbiórce starych krzeseł, które zostały później wykorzystane jako element scenografii w przygotowywanym spektaklu.

Finałowa prezentacja odbyła się 19 września 2014 r. w Olsztynie, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

Projekt odbywał się dzięki wsparciu finansowemu: Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży, Goethe-Institut, Samorządu Olsztyna

fwpnpnwmgoethe institutelogo_z_listkiem

plakat WL wersja do podgladu

BACK