Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
SERIA: RE-MIGRACJE – Borussia Olsztyn

Seria wydawnicza RE-MIGRACJE prezentuje utwory pisarzy tworzących w języku niemieckim, lecz wywodzących się spoza niemieckiego kręgu kulturowego. Jest to karta literatury „emigracyjnej” niemal zupełnie nieznana w Polsce. Ten aspekt wielokulturowości stanowi swoiste remedium na oswajanie obcości – opisanej i doświadczonej.
Dotychczas ukazały się: Kino Muza Artura Beckera (2008), Lummick Dariusza Muszera (2009), Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach Artura Beckera (2013).
Seria pod redakcją Aliny Kuzborskiej.


Kino Muza
Artur Becker

Tłumaczenie: Dariusz Muszer
Rok wydania: 2008
Stron: 191
Oprawa: twarda
Format: 150×217
ISBN: 978-83-89233-52-3
Cena detaliczna: 34 zł | we wrześniu 20 zł 

kino_muza
Powieść Kino Muza jest pierwszą publikacją prozy Beckera w języku polskim. Przedstawia los bohatera na rozdrożu: między miasteczkiem Bartoszyce i niemiecką Bremą. Powieść stanowi portret pokolenia, które musiało dokonać wyboru między kolaboracją z władzą komunistyczną a „wolnością” na zachodzie. Jest to również portret miasta na prowincji, które ma za sobą powikłaną historię, a przed sobą nadciągające przemiany…

Nóż w wódzie
Artur Becker

Tłumaczenie: Joanna Demko, Magdalena Żółtowska-Sikora
Rok wydania: 2013
Stron: 256
Oprawa: twarda
Format: 150×217
ISBN: 978-83-89233-76-9
Cena detaliczna: 35 zł | we wrześniu 20 zł  

noz-w-wodzie
„Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach” jest historią emigranta powracającego w rodzinne strony po ponad dwudziestu latach. Bohater przybywa do małej warmińskiej wioski Wilimy nad brzegiem jeziora Dadaj, gdzie odnajduje reinkarnację swej dawnej miłości, spotyka zarówno żywych przyjaciół, jak i duchy zmarłych. Magia przyrody, bezwzględność historii, komiczność i tragizm codziennych sytuacji – te i inne elementy jednoczy wartko opowiedziana narracja

Artur Becker, jest jednym z najbardziej znanych niemieckojęzycznych pisarzy pochodzenia polskiego. Jego utwory akcentują bliskie związki polsko-niemieckiego obszaru kulturowego w uderzająco poetycki sposób. Członek niemieckiego PEN-Clubu oraz laureat prestiżowej nagrody im. Adelberta von Chamisso za całokształt twórczości w roku 2009.


Lummick
Dariusz Muszer

Rok wydania: 2009
Stron: 204
Oprawa: twarda
Format: 150×217
ISBN: 978-83-89233-54-7
Cena detaliczna: 34 zł | we wrześniu 20 zł 

lummick-01
Narratorem powieści „Lummick” jest polski emigrant mieszkający w Hanowerze, chwytający się pracy w różnych zawodach i piszący do szuflady. Pewnego dnia otrzymuje on nietypową propozycję: ma udać się do Polski, do przygranicznego miasteczka Rzepin, by tam odszukać ślady tajemniczego pisarza Stefana Lummicka. Ta na poły detektywistyczna powieść o mistyfikacji literackiej jest napisana wartkim językiem. Traktuje o zwykłych ludziach i ich losach na pograniczu polsko-niemieckim.

 

BACK