Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SPOTKANIE POŚWIĘCONE TWÓRCZOŚCI ERNSTA WIECHERTA

7 grudnia 2016 @ 17:00 - 19:00

W środę 7 grudnia 2016 o godz. 17:00 zapraszamy do Domu Mendelsohna na spotkanie poświęcone twórczości ERNSTA WIECHERTA.  Inspiracją do spotkania jest autobiografia pisarza zatytułowana „Moje życie, moje czasy”, wydana przez „Borussię” we współpracy z Międzynarodowym Towarzystwem Wiechertowskim.

O twórczości Wiecherta rozmawiać będą dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) i dr Marcin Gołaszewski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Fragmenty tekstu autobiografii zaprezentuje Wojciech Rydzio (Teatr im. Stefana Jaracza).

Urodzony w Piersławku niedaleko Mrągowa Ernst Wiechert (1887-1950) to jeden z najbardziej znanych pisarzy niemieckojęzycznych I poł. XX wieku.

W całej swojej twórczości czerpał inspiracje z krainy dzieciństwa – Mazur oraz głęboko przeżywanych wątków biblijnych. W Niemczech jego twórczość dzisiaj uległa częściowemu zapomnieniu. Dzięki tłumaczeniom swój renesans przeżywa w Polsce, będąc dla wielu przyczynkiem do odkrywania mazurskiej duchowości.

 Wydanie publikacji „Moje życie, moje czasy”, było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów na podstawie decyzji Bundestagu RFN

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Dom Mendelsohna – miejsce na literaturę”.

 Projekt współfinansowany przez Goethe-Institut w Warszawie.

Szczegóły

Data:
7 grudnia 2016
Czas:
17:00 - 19:00

Organizator

Fundacja BORUSSIA

Miejsce

DOM MENDELSOHNA
ul. Zyndrama z Maszkowic 2
Olsztyn, warmińsko-mazurskie 10-133 Polska
+ Google Map
BACK