Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Gotowanie z Przyjaciółmi z Emilienstrasse” – wieczór kuchni syryjskiej z Amal

9 grudnia @ 18:00 - 20:00

Emilienstrasse to jedna z ulic w centrum Lipska w Niemczech. Mieszka tu Yvonne Meyer, która spędziła w Olsztynie kilka lat jako menadżerka kultury, współpracując z „Borussią” przy tworzeniu programu Dom Mendelsohna. Po powrocie do Niemiec Yvonne pracuje zawodowo i działa społecznie w Stowarzyszeniu „Przyjaciele Borussii Olsztyn”. W jej domu przy Emilienstrasse mieszkają rodziny niemieckie, lecz także wiele osób z różnych stron świata – w jednym miejscu spotyka się wiele kultur i tradycji, także kulinarnych.

Wzorem ubiegłego roku Yvonne zaprasza nas do spędzenia wspólnie z nią i jej przyjaciółmi 3 wieczorów – poznawać się z nimi będziemy dosłownie i w przenośni „od kuchni”, wspólnie gotując i rozmawiając – na wiele różnych tematów, nie tylko związanych z tradycjami kulinarnymi różnych krajów!

Udział w warsztatach (całym cyklu lub w poszczególnych spotkaniach) jest możliwy po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia za pośrednictwem poniższego formularza google.

https://forms.gle/vCNDFBuBPMhgiu9a6

09.12. zapraszamy na warsztaty kuchni syryjskiejj. Zapisy zbieramy do 08.12. do godz. 15.00.

Jak działa wirtualne „Gotowanie z Przyjaciółmi z Emilienstrasse”?
Uczestnikom będzie potrzebny komputer (ewentualnie tablet lub telefon) z działającą kamerką oraz aplikacją „Zoom” – można ją pobrać bezpłatnie na swoje urządzenie przez przeglądarkę internetową, sklep Google Play lub App Store.
Link do aplikacji „Zoom”: https://zoom.us/support/download

Na podany w zgłoszeniu adres mailowy uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału wraz z listą składników potrzebnych do przygotowania potraw oraz informację o sprzęcie kuchennym przydatnym podczas wspólnego gotowania.
W dniu wydarzenia prześlemy mailowo link do aplikacji „Zoom”, za pomocą którego połączymy się z uczestnikami warsztatów.

Udział w warsztatach kulinarnych jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie.

Razem z naszymi Przyjaciółmi z Niemiec zapraszamy do wspólnego gotowania!

******************************************************************
Festiwal Mendelsohna 2021

Organizatorzy: Fundacja „Borussia”, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”

Partnerzy: Stowarzyszenie B‘Jachad, Forum Dialogu Publicznego, Freunde der Borussia Olsztyn/Allenstein e.V., Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kolegium Europy Wschodniej, I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 14, Restauracja Staromiejska 2.0

Wsparcie finansowe: Goethe-Institut

Szczegóły

Data:
9 grudnia
Godzina:
18:00 - 20:00

Organizatorzy

Fundacja Borussia
Freunde der Borussia Olsztyn/Allenstein e.V.

Miejsce wydarzenia

wydarzenie online
BACK