Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
Borussia 60/2017 – Borussia Olsztyn

„Borussia. Kultura. Historia. Literatura” 60/2017
REDAKCJA:
Redaktorzy naczelni:
Kazimierz Brakoniecki,
Robert Traba
ZESPÓŁ REDAKCYJNY:
Iwona Liżewska, Maryla Paturalska,
Janusz Pilecki (grafik),
Ewa Romanowska, Joanna Szydłowska,
Rafał Żytyniec
DANE TECHNICZNE:
format: 235 x 165
liczba stron: 224
okładka: miękka
ISSN: 0867-640

Cena detaliczna: 15,00 zł

B-560_okladka_internet
Najnowszy 60. numer czasopisma „Borussia. Kultura. Historia. Literatura” jest zarazem ostatnim zeszytem przygotowanym przez Stowarzyszenie WK „Borussia”.
Tematem przewodnim pożegnalnego numeru czasopisma jest region Warmii i Mazur. Zawiera między innymi artykuły o literaturze i kulturze na Warmii i Mazurach. Autorzy poruszają tematy związane z lokalną kulturą wybranych mazurskich i warmińskich miast: o Kętrzynie pisze Jerzy Lengauer, o Olecku – Ewa Kozłowska, o życiu kulturalnym Olsztyna ostatnich lat – Marek Barański.
W numerze tym znajdują się też teksty oświęcone pamięci mazurskiego poety Erwina Kruka, wywiady z Przemysławem Czaplińskim, Wojciechem Kassem i Tamarą Bołdak-Janowską.
W numerze również gościnnie: Declan Kiberd, Georg M. Brown i Margaret Atwood.
Ponad to poezje i dział recenzji.

P.S. Numer 60/2017 jest ostatnim zeszytem przygotowanym do druku przez WK „Borussia” Numer pierwszy ukazał się latem 1991 roku. Redakcja serdecznie dziękuje wszystkim fundatorom, autorom, czytelnikom, członkom stowarzyszenia, sympatykom za wspieranie i popularyzowanie czasopisma oraz bliskich nam zasad i idei otwartego społeczeństwa, demokracji obywatelskiej, szlachetnego humanizmu.

 

B-60_całość internet
BACK