Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
MIĘDZYKULTUROWE WARSZTATY RODZINNE „LALKI – MOTANKI” | SOBOTA, 1 CZERWCA GODZ. 11.00 | DOM MENDELSOHNA – Borussia Olsztyn

MIĘDZYKULTUROWE WARSZTATY RODZINNE „LALKI – MOTANKI” | SOBOTA, 1 CZERWCA GODZ. 11.00 | DOM MENDELSOHNA

1 czerwca o godz. 11:00 w Międzynarodowym Dniu Dziecka, zapraszamy Państwa na niecodzienne spotkanie kultur w Domu Mendelsohna (ul. Zyndrama z Maszkowic 2, Olsztyn)!

Czy zawsze pragnęliście mieć dla siebie wyjątkową lalkę? Teraz macie szansę sami ją stworzyć! Zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach, aby poznać fascynującą historię ukraińskiej lalki Motanki, pierwszej szmacianej lalki w historii i poczuć radość tworzenia czegoś własnymi rękami.

Warsztaty są doskonałą okazją do uczczenia dziecięcego święta poprzez wspólnetworzenia lalek motanek. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 lat wraz z opiekunami. Jeśli jednak ktoś z Państwa pragnie przyjść sam lub z młodszymi dziećmi – zapraszamy do zapisów!

Spotkanie poprowadzi Sofiia Kostenkova, która od pięciu lat tworzy własne Motanki. Pragnie podzielić się z nami tą wspaniałą tradycją ze swojego rodzinnego kraju – Ukrainy!
Tradycyjnie Motanki tworzone były z konkretną intencją. Były wykonywane nie tylko do zabawy, ale miały także znaczenie rytualne. Na naszych warsztatach wykonasz amulet Motanka zwany Kubyshką/Zielarzem. To talizman zapewniający zdrowie całej rodzinie.

Sofiia Kosenkova – młoda rękodzielniczka, pochodzi z Ukrainy, mieszka i uczy się w Olsztynie. Tajniki ich powstawania, historię i znaczenie zgłębiała uczęszczając do klasy rękodzieła w swojej miejscowości w Ukrainie. Pierwszą motankę stworzyła z intencją „Na szczęście” – od tego czasu wciąż się rozwija, tworzy, dzieli swoją wiedzą i doświadczeniem kontynuując ukraińską tradycję tworzenia amuletów.

Wstęp wolny. Warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsze zapisanie się za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/SVgdhBZmyguQSmE39 . Na zgłoszenie czekamy do 30 maja, liczba miejsc ograniczona.

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK