„Dziady i dybuki” – spotkanie autorskie z Jarosławem Kurski | piątek 6 października godz. 17.00 | Dom Mendelsohna

Spotkanie z Jarosławem Kurskim otworzy ósmy Festiwal Mendelsohna, którego leitmotivem jest w tym roku „Czas”. Odbędzie się ono w piątek, 6 października o godz. 17.00 w Domu Mendelsohna.

Organizatorzy zapraszają na rozmowę z Jarosławem Kurskim o „Dziadach i dybukach”, czyli książce, w której wielka historia splata się z tą najmniejszą, rodzinną, w której poszukiwania genealogiczne są jednocześnie przyczynkiem do poznania samego siebie, a przodkowie potrafią naprawdę zaskoczyć swojego potomka.

Wybitny dziennikarz i publicysta mierzy się także z mnogością życiowych postaw i strategii przetrwania swoich antenatów w obliczu historycznych kataklizmów i ze środkowoeuropejską zawiłością losów. A co najciekawsze i najbardziej bolesne – z zawiłością relacji polsko-żydowskich. To pełna emocji oraz intelektualnych przygód podróż w przeszłość i tak też zapowiada się spotkanie z jej autorem.

Prowadzenie: Joanna Wilengowska

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Wsparcie finansowe: Goethe-Institut w Warszawie, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Samorząd Miasta Olsztyna i Fundacja im. Róży Luksemburg.

* * *

Motyw graficzny: Ewa Pohlke
Oprawa graficzna: Andrij Fil

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK