Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
„Wnętrza krajobrazu” – wernisaż wystawy fotograficznej Jacka Sztorca | wtorek, 20 czerwca godz. 18.00 – Borussia Olsztyn

„Wnętrza krajobrazu” – wernisaż wystawy fotograficznej Jacka Sztorca | wtorek, 20 czerwca godz. 18.00

Fundacja „Borussia” i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej Jacka Sztorca „Wnętrza krajobrazu” we wtorek, 20 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Mendelsohna (ul. Zyndrama z Maszkowic 2, Olsztyn).

Jacek Sztorc urodził się w Olsztynie, gdzie mieszka i tworzy. Zadebiutował w 1983 r. wystawą „Krajobrazy” (Stowarzyszenie PAX) i w swej pracy twórczej pozostał wierny tematyce pejzażu. Jest wieloletnim członkiem Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od lat 90. związany jest ze środowiskiem olsztyńskiej „Borussii”, współtworząc m.in. projekty wydawnicze oscylujące wokół tematyki ochrony dziedzictwa kulturowego oraz dokumentując działalność stowarzyszenia i fundacji.

Obok krajobrazu fotografuje także architekturę, wnętrza, a także sport. Na swoim artystycznym koncie ma 25 wystaw indywidualnych. W 2018 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna za całokształt pracy fotograficznej i zasługi w upowszechnianiu walorów dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

Jego dorobek artystyczny, prezentujący piękno i wyjątkowość przyrody Warmii i Mazur, stanowi jednocześnie cenną dokumentację śladów cywilizacyjnych przemian i dziejów kolejnych pokoleń mieszkańców regionu.

Wystawa „Wnętrza krajobrazu” odbywa się jako wydarzenie towarzyszące w ramach Festiwalu Literatury „Atlantyda Północy”.

Organizatorzy: Fundacja „Borussia”, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” ,
Projekt odbywa się dzięki wsparciu Goethe-Institut w Warszawie

Fot. Jacek Sztorc

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK