Erich Mendelsohn – Architektura Dialogu

Dziś pierwszy dzień wiosny i 136 rocznica urodzin światowej sławy architekta urodzonego w Olsztynie Ericha Mendelsohna. BORUSSIA Olsztyn od kilkunastu lat aktywnie przywraca pamięć o architekcie i jego pierwszym dziele – dawnej Bet Taharze (1913). Dziś w uratowanym przez nas zabytku mieści się Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA (ul. Zyndrama z Maszkowic 2).
Życiowa droga Mendelsohna, która rozpoczęła się w naszym mieście wiodła go przez wiele krajów i kontynentów, gdzie dziś stoją zaprojektowane przez niego budynki. Ze względu na ich unikatowość trwają się starania mające na celu wpisanie niektórych z nich, w tym dawnej olsztyńskiej Bet Tahary, na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jesteśmy zaangażowani w ten proces.
Właśnie dziś, w Hajfie rozpoczyna się kolejne z cyklu mendelsohnowskich sympozjów „Erich Mendelsohn – Architektura Dialogu”. O olsztyńskich doświadczeniach opowie na nim Kornelia Kurowska.
Na stronie wydarzenia znajdą Państwo jego program oraz link umożliwiający zapisanie, by śledzić wydarzenie online: https://bhrc-mendelsohn-2023.net.technion.ac.il/

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK