Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
Erich i ja. Spotkanie autorskie z Darranem Andersonem, środa 28.09.2022 w Domu Mendelsohna – Borussia Olsztyn

Erich i ja. Spotkanie autorskie z Darranem Andersonem, środa 28.09.2022 w Domu Mendelsohna

Serdecznie zapraszamy na wieczór z irlandzkim pisarzem Darranem Andersonem „Erich i ja”, organizowany przez Fundację Borussia we współpracy z Pisarzem Miejskim w Olsztynie 2019, Marcelem Kruegerem.

Darran Anderson w rozmowie z Marcelem Kruegerem opowie o swojej fascynacji postacią Ericha Mendelsohna, którego nazywa „człowiekiem, który zaprojektował jutro”. Tematem spotkania będzie biografia światowej sławy architekta, pochodzącego z Olsztyna, a także jego słynne budowle, które powstały w różnych częściach świata.

Darran Anderson to irlandzki pisarz i publicysta. Jest autorem książki „Inventory”, która znalazła się na liście nominacji do PEN Ackerley Prize, oraz „Imaginary Cities”, która zdobyła tytuł książki 2015 roku, przyznawany przez Financial Times, The Guardian, A.V. Club i inne. Publikuje w The Atlantic, The TLS, Frieze, The Architetcural Review i Wired. Wygłaszał prelekcje w takich instytucjach jak V&A, London School of Economics, Sir John Soane’s Museum, Melbourne’s Robin Boyd Foundation i Venice Biennale. Współredagował The Honest Ulsterman, 3:AM Magazine, Dogmatika i White Noise.

Spotkanie w j. angielskim z tłumaczeniem na polski. Tłumaczenie: Claudia Wehmhoff.

Spotkanie odbywa się w cyklu „Mendelsohn łączy”

Organizator: Fundacja „Borussia”

Partner: Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”

Wsparcie finansowe: Goethe-Institut w Warszawie

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK