Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
Spotkanie literackie z Hanną Brakoniecką, środa 30 marca godz. 18.00 w Domu Mendelsohna – Borussia Olsztyn

Spotkanie literackie z Hanną Brakoniecką, środa 30 marca godz. 18.00 w Domu Mendelsohna

Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia: i Fundacja Borussia zapraszają w środę, 30 marca o godz. 18.00 do Domu Mendelsohna na spotkanie z Hanną Brakoniecką – pisarką, blogerką, rysowniczką, olsztynianką oprawione w muzykę Erdmute i Wacława Sobaszków z Teatru Węgajty. Rozmowę prowadzi Kazimierz Brakoniecki.

Przyczynkiem do spotkania jest najnowsza publikacja Hanny Brakonieckiej „Każdy ma inne oczy, czyli 77 opowieści o innych” stanowi cykl, którego każda część to 77 historii. Opowiadają o miłości, dzieciach, bogach, zwierzętach, o starych kobietach.

Twórczość Hanny Brakonieckiej to krótkie formy: zwierzenia, monologi, dialogi, opowiadania. Prezentuje je na blogu „Małe prozy Hanny Brakonieckiej” oraz „Małe prozy Hanny Brakonieckiej sezon II” (YouTube), spotkaniach literackich, jest częstą gościnią w olsztyńskim Spichlerzu Teatralnym i w Domu Mendelsohna. W prasie lokalnej i ogólnopolskiej można odnaleźć wiele jej publikacji. W 2010 roku Teatr Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego wystawił spektakl wg jej tekstów – „Chłopski głos” w reż. Przemka Wiśniewskiego. Wraz z mężem Kazimierzem wydała książkę HabraKabra (wyd. Borussia) zawierającą aforyzmy i rysunki satyryczne związane z ich małżeńską codziennością.
Jest współzałożycielką Olsztyńskiego Literackiego Miesięcznika Mówionego oraz Półkowniczek – grupy twórczych kobiet.
Z zawodu polonistka, matka dwóch synów i babcia dwojga wnucząt.

W czasie spotkania sprzedaż książek z autografem autorki na rzecz ukraińskich uchodźców w Polsce.

Who is EWA ROMANOWSKA

You need update your bio: Edit your profile

BACK